Trhovisko je už otvorené

Od pondelkového rána si už obyvatelia našej mestskej časti môžu na Luníku II nakúpiť čerstvú sezónnu zeleninu, domáci med, alebo tradičný symbol jari a Veľkej noci – bahniatka.

Po rozhodnutí Úradu verejného zdravotníctva o možnosti otvorenia verejných trhovísk sa rozhodlo vedenie Mestskej časti Košice-Západ vyjsť v ústrety tým, ktorí si zvykli nakupovať a predávať na trhovisku na rohu Kysuckej ulice a Triedy SNP.

Samozrejme, musia dodržiavať stanovené podmienky, teda jednosmernosť postupu nakupujúcich, oddelený vstup a výstup, dvojmetrové odstupy medzi predajcami a zabezpečenie príslušných hygienických štandardov.

Hneď počas prvých hodín obsadili miesta traja predajcovia. „Sme veľmi radi, že už môžeme predávať, aby sa nám dopestované plodiny bez úžitku nekazili doma. Zatiaľ vidno, že predaj je na úplnom začiatku, hlavný nápor čakáme až po Veľkej noci,“ okomentoval prvý deň jeden z trhovníkov.

Jedným z prvých nakupujúcich na trhovisku na Terase bol starosta mestskej časti Marcel Vrchota, ktorý si kúpil niekoľko viazaničiek bahniatok. „Verím, že v najbližších dňoch sa trhovisko postupne dostane na úroveň predchádzajúcich rokov,“ povedal starosta.

Nastavenia cookies