Remeselné a vianočné trhy Terasy 2022

Remeselné a vianočné trhy Terasy sa po dvojročnej prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu opäť vracajú. Organizuje ich Mestská časť Košice-Západ v spolupráci s obchodným centrom Galéria Shopping a TL Agency v období od 25. novembra do 21. decembra 2022. Stánky s občerstvením i remeselnými výrobkami budú otvorené denne od 12.00 do 21.00 hod. na tradičnom mieste – na námestí pred OC Galéria. Návštevníci budú môcť ochutnať varené vianočné nápoje, špeciality z grilu, rybacie pochúťky a rôzne jedlá a pochutiny z foodtruckov a taktiež si zakúpiť rôzne hand made výrobky z dielní zručných remeselníkov.

Slávnostné otvorenie trhov je naplánované na piatok 25. novembra, kedy bude aj rozsvietenie vianočného stromu starostom Marcelom Vrchotom, poslancami mestskej časti Košice-Západ a vedením OC Galéria.

Súčasťou Remeselných a vianočných trhov Terasy bude denne sprievodný hudobný program vždy so začiatkom o 17.00 hod. Prvý deň vystúpi hudobné duo Sony & Lucy a večerné chvíle návštevníkom spríjemnia hity nedávno zosnulého speváka Miroslava Žbirku. Aj ďalšie piatky budú venované koncertom revivalových kapiel. Soboty sú určené prevažne milovníkom ľudovej hudby a slovenských evergreenov. Počas nedeľných a stredajších podvečerov sa zasa budú môcť návštevníci zabaviť na vianočných diskotékach s renomovanými dídžejmi. V pondelky bude znieť vianočný rozhlas. Na návštevu trhov pre rodiny s deťmi budú najvhodnejšie utorkové podvečery, kedy vystúpia rôzni umelci – jednotlivci či umelecké telesá zo škôl, CVČ a z rôznych voľnočasových združení. Svojím programom sa predstaví detský folklórny súbor Jahôdka, spevácky zbor Delfín zo Súkromnej strednej odbornej školy Bukovecká 17, Centrum voľného času, Orgovánová 5 v Košiciach, žiaci Základnej školy Považská 12, tanečný súbor Diamant a sólistka speváčka Beatrice Kresaničová z Košíc. Utorkový program zakaždým zakončí obľúbený Ujo Ľubo s hudobnou rozprávkou, no a v utorok 6. decembra už o 16.30 hod. príde aj Mikuláš s anjelom a čertom a následne sa deti budú môcť zabaviť aj pri im už dobre známom hudobno-speváckom animačnom projekte Slovenské detské pesničky. Štvrtky budú v programe určené prevažne prezentácii česko-slovenských hitov.

Samozrejme, že sme nezabudli ani na pomoc tým, ktorí to najviac potrebujú. Charitatívna zbierka bude prebiehať v piatok 16. decembra počas ochutnávky „starostovskej“ kapustnice a strihania „starostovskej“ čačiny, ktorou si budete môcť rozvoňať svoje domácnosti.

Prajeme vám príjemné prežitie predvianočného obdobia a tešíme sa na stretnutie s vami na Remeselných a vianočných trhoch Terasy 2022.

Nastavenia cookies