Pátrame po histórii Terasy

Krása striebra v zrkadle dejín mestskej časti Košice-Západ. Tak znie názov projektu podporovaného Ministerstvom kultúry SR, ktorý v pondelok popoludní spustila v priestoroch komunitného centra na Laboreckej ulici mestská časť Košice-Západ a jeho spoluautori Eduard Buraš a Silvia Bolčová.

Podstatou projektu je získavanie osobných spomienok a starých fotografií Košičanov, ktorí si pamätajú územie sídliska ešte pred výstavbou prvých panelákov. Práve striebro v názve je odkazom na tých, od ktorých budú informácie získavané, teda striebrovlasých seniorov.

Podľa slov spoluautorov sa zamerajú na príbeh tzv. ľadovní, ktoré tu kedysi existovali a súvislosti so židovským holokaustom, ktorého pamätník je tiež na území Terasy. Výsledkom by mala byť autentická publikácia mapujúca časť histórie sídliska, ktorú do literárnej podoby spracuje práve spoluautorka projektu spisovateľka S. Bolčová.

Súčasťou projektu budú počas najbližších týždňov aj workshopy, zábavno-vedomostný kvíz, alebo divadelné predstavenie sociálneho divadla Hopi hope.

Nastavenia cookies