Odpad má pred vyberačmi ochrániť klietka

Na stav kontajneroviska na rohu Hronskej ulice a Triedy SNP sa často zniesla zo strany majiteľov bytov v blízkych panelákoch spŕška kritiky. Neraz k nemu najmä po nájazdoch vyberačov odpadkov musela posielať svojich pracovníkov aj Mestská časť Košice-Západ, aby upratali neporiadok, ktorí nezodpovední občania po sebe zanechali.
„Tu bol vždy problém s neporiadkom, odkedy si pamätám. Je to totiž miesto, okolo ktorého sa vždy prechádzalo k električkovej zastávke a chodilo tade stále veľa ľudí. Obyvatelia okolitých bytov by si konečne zaslúžili, aby sme s tým urobili poriadok,“ nechal sa v minulosti  v súvislosti so situáciou na spomínanom kontajnerovisku viackrát počuť najmä miestny poslanec Ladislav Rovinský. Ten bol vždy aktívnym a  presvedčeným ochrancom životného prostredia a zasadzoval sa aj o riešenie spomínaného problému.
Neporiadok po vyberačoch aspoň na tomto mieste by mal byť v dohľadnom čase vyriešený. Podľa slov starostu Mestskej často Košice-Západ Marcela Vrchotu už na najbližšom rokovaní miestneho zastupiteľstva budú schvaľovať vybudovanie uzamykateľného kontajneroviska, teda známej klietky, namiesto terajšieho otvoreného.
„Bohužiaľ, polopodzemné kontajnerovisko, ktoré by bolo najvhodnejším riešením, sa na tomto mieste pre blízke inžinierske siete postaviť nedá,“ skonštatoval starosta.