Matrika a overovanie dočasne v nových priestoroch

V utorok 12. októbra budú kancelárie matriky a overovania listín a podpisov v budove Miestneho úradu mestskej časti Košice-Západ na Triede SNP 39 popoludní zatvorené. Pracovníci úradu ich totiž budú musieť presťahovať do dočasných nových priestorov.

Dôvodom je nevyhnutná oprava rozvodov ústredného kúrenia, na ktorých dochádza k masívnemu úniku teplej vody. Pre práce na oprave bude uzatvorené celé prvé nadzemné podlažie budovy, na ktorom sú kancelárie rodnej, sobášnej i úmrtnej matriky a overovanie listín a podpisov.

Od stredy 13. októbra 2021 bude matrika fungovať v miestnostiach 301 a 302 na treťom poschodí.


Listiny a podpisy budú od rovnakého dátumu overovať v kancelárii 106 na prvom poschodí vedľa vstupu do sály v obrátenej pyramíde.


Od pondelka 18. októbra 2021 bude hlavný vchod do budovy z južnej strany od parkoviska uzatvorený. Vstup bude umožnený bočným vchodom umiestneným na západnej strane pod obrátenou pyramídou vedľa kaviarne. Výťah bude k dispozícii od prvého poschodia. Verejnosť bude nasmerovaná dočasným značením.Trvanie prác na oprave rozvodov kúrenia s predpokladaným nákladom 28-tisíc eur  je odhadované zhruba na štyri týždne. Po ich skončení sa matrika i overovanie vrátia do pôvodných priestorov.