Gigantická kraslica už zdobí námestie na Terase

 

Už tradične pred Veľkou nocou košický Západ umiestnil pred OC Galéria obrovskú ozdobu námestia, trojmetrovú gigantickú kraslicu. Hoci súčasťou tohto vystavenia bolo v minulosti aj kreatívne rodinné popoludnie s množstvom sprievodných programov a pochúťok spojené najmä s vymaľovaním tejto kraslice návštevníkmi, kvôli pandemickým opatreniam účasť verejnosti na takomto zamýšľanom hromadnom podujatí nebola možná.

 

Viete, že sme ako jediní vždy nechali 2,5 metrovú kraslicu "napospas" vašej tvorivosti a nevystavili hotovú maľovanú kraslicu ako možno v iných mestách či obciach. Namaľovali ste na ňu svoj ornament, obľúbený obrázok, podpis či svoje posolstvo a odkaz. Napriek ťažkej situácii sa najväčšia košická časť Západ rozhodla, že obyvatelia Terasy i celých Košíc neprídu o túto milú atrakciu, a hoci len sprostredkovane, ste mohli prispieť rukou k dielu. Nakreslili ste nám svoj jednoduchý obrázok, načrtli svoj ornament alebo krátky odkaz, meno alebo prianie, ktoré naši kreatívci z oddelenia kultúry a športu hodnoverne naniesli na kraslicu. A dnes je spoločné dielo hotové. Ako inak, po zotmení bude krásne nasvietené vo farbách jari.

Kraslica je k dispozícii aj pre vás, pre verejnosť. Ale prosíme pre vašu bezpečnosť a ochranu, aby ste v prípade, že sa k nej rozhodnete zájsť, dodržali dôležité bezpečnostné a hygienické opatrenia, chránili seba i druhých pomôckami (rúško, rukavice), dodržiavali dostatočný odstup a snažili sa vyhnúť hlúčikom.

Veríme, že aspoň takto máličko spríjemníme najväčšie sviatky roka a jari v tejto pochmúrnej dobe. Samozrejme, pre tých, ktorí kraslicu radšej nenavštívia, prinášame fotogalériu, aby ste sa možno aj vy, tvorcovia, našli na niektorom kúsku pomyselnej škrupiny vajíčka.

 

Jedným dychom prosíme všetkých samozvaných umelcov, aby „nedozdobovali“ spoločnú prácu Terasanov vlastnými nežiadanými nápismi a nechali výsledok tvorivej spolupráce v jeho pôvodnej podobe a tvare počas celého veľkonočného týždňa.